اطلاع رسانی غرب ایران
  سخنرانی یک خانم سنقری در بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش استان مازندران
 
 
 سخنرانی یک خانم  سنقری در بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش استان مازندران
 
 
     

   
 

.: آخرین خبرها

.: قائم مقام وزیر در سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور خبر داد:اصلاح و بازنگری اساسنامه انجمن اولیا و مربیان کشور
 
قائم مقام وزیر در سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور گفت : اساسنامه انجمن اولیا و مربیان کشور به زودی در جلسه شورای عالی وزارت آموزش و پرورش مورد بازنگری و اصلاح قرار می گیرد .
متن کامل خبر

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران فرشته حشمتیان در شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش مازندران افزود : 25 مهر ماه زنگ پیوند در مدارس سراسر کشور نواخته می شود .

وی تصریح کرد : کارگروه توسعه و تعمیق اولیا و مدرسه رتبه اول را در اجلاس 27 روسای آموزش و پرورش کشور کسب کرد .

حشمتیان افزود : در سال گذشته برای اولین بار در روز خانواده جشن ویژه ای با حضور 50 هزار خانواده برگزار شد .

وی با بیان اینکه امروز با نسلی سروکارداریم که جنگ را لمس نکرده اند تصریح کرد : در باور کردن پیام دفاع مقدس نقش آموزش و پرورش بسیار سنگین است .

 


.: 160 مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده در سطح کشور وجود دارد
 
قائم مقام وزیر در سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور گفت : تعداد 160 مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده در سطح کشور به ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره خانواده ها و دانش آموزان می پردازند .
متن کامل خبر

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران فرشته حشمتیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود : مرکز ثقل جامعه آموزش و پرورش است .

وی با بیان اینکه باید نقش موثر اولیا را در تغییر نگرش جامعه باور کنیم تصریح کرد : انجمن اولیا و مربیان ضلع موثر مثلثی است که در تربیت نقش آفرینی می کند .

وی تصریح کرد: دانش آموزان فضای خانه و مدرسه را دائم با هم مقایسه می کنند و در صورت مشاهده تضاد ، در شکل گیری شخصیت و رفتار آنان خلل ایجاد می شود .

حشمتیان استان مازندران را از لحاظ استفاده از توانمندی های اولیا و مربیان استان موفقی خواند و گفت : انجمن اولیا و مربیان در مدارس نباید نقشی تشریفاتی داشته باشند .   

وی گفت : تغییر ساختار ، ترمیم نیروی انسانی ، ارتقای محتوا ، پالایش مدرسین آموزش خانواده در مدارس از اولویت های عملکردی انجمن های اولیا و مربیان در مدارس است .

حشمتیان افزود : از جمله محصولات فرهنگی انتشارات سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور چاپ و انتشار 230 عنوان کتاب در زمینه مسائل تعلیم و تربیت و خانواده می باشد .

وی خاطرنشان کرد : با فعال تر شدن کارگروه ها ، اعضای انجمن های اولیا و مربیان مدارس در انجام وظایف موفقیت بیشتری خواهند داشت . 

 


.: اداره نقش های آینده کشور به دست دانش آموزان است
سه شنبه 6 مهر 1389 11:39 صبح
قائم مقام وزیر در سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور گفت : نقش آفرینی و توجه به نقش در دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است زیرا دانش آموزان باید در آینده نقش های مهمی را در اداره کشور عهده دار شوند .
متن کامل خبر

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران فرشته حشمتیان در بازدید از مدارس شهرستان ساری به مناسبت آغاز سال تحصیلی افزود : دانش آموزان به عنوان ثروتهای ارزشمندی در دستان معلمان هستند .

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان استان مازندران در کشور پرونده های درخشانی دارند افزود : در آینده صندلی های داخل کلاس تبدیل به کرسی های تصمیم گیری کشوری خواهد شد .

حشمتیان تصریح کرد : آموزش و پرورش به شرطی موفق خواهد بود که اولیا دانش آموزان با مدرسه همراهی کنند و این همراهی همان همفکری و هم اندیشی است .

وی تغییر فردی را پیش نیاز تغییر وسیع در سطح اجتماع دانست و گفت : وقتی که اولیای دانش آموزان احساس مسئولیت کرده و در انجمن اولیا و مربیان حضوری فعال داشته باشند ، آموزش و پرورش در انجام مسئولیت هایش موفق خواهد بود .

حشمتیان افزود : ما به عنوان نمایندگان وزیر آموزش و پرورش مامور به شرکت در مراسم آغازین در استان ها شدیم تا بدین ترتیب در بالا بردن روحیه نشاط و عزت معلمان سهمی داشته باشیم .

وی در پایان ضمن دیدار صمیمی با دانش آموزان مدارس دخترانه شهرستان ساری به گفتگو با آنان پرداخت و از نزدیک در جریان روند آموزشی مدارس قرار گرفت .

|+| نوشته شده توسط حمید در  |
 
 
بالا